RZ0373C | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
RZ0373C | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy RZ0373C - RZ Series - Ritec Plastic Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase RZ0373C from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£16.32 |
| 5+ |
£15.75 |
| 10+ |
£15.02 |
| 25+ |
£14.69 |
| 50+ |
£14.20 |
| 100+ |
£14.04 |
| 250+ |
£13.88 |
| 500+ |
£13.73 |
| 1000+ |
£13.63 |
| 2500+ |
£13.47 |
| In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
RZ0373C | RZ Series | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
RZ0373C |
| GTIN UPC EAN |
623980405124 |
| Product Series | RZ Series |
|---|
| Colour | Light Grey |
|---|
| Material | ABS Plastic |
|---|
| Length | 200mm |
|---|
| Width | 120mm |
|---|
| Depth | 75mm |
|---|
| IP Rating | IP65 |
|---|
| Flammability Rating | UL94-HB |
|---|
| Lid Style | Clear |
|---|
| Max P.C. Board Length | 191.09mm |
|---|
| Max P.C. Board Width | 111.09mm |
|---|
| Replacement Gasket Kit | RZ0373GASKET |
| Technical Drawings | STP DXF PDF |
| REACH Compliant |
Yes |
| RoHS Compliant |
Yes |
| Share Me - RZ0373C |
 |
RZ0373C | Ritec Plastic Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components