RZ0313 | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
RZ0313 | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy RZ0313 - RZ Series - Ritec Plastic Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase RZ0313 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£13.29 |
| 5+ |
£12.82 |
| 10+ |
£12.22 |
| 25+ |
£11.96 |
| 50+ |
£11.56 |
| 100+ |
£11.43 |
| 250+ |
£11.29 |
| 500+ |
£11.17 |
| 1000+ |
£11.09 |
| 2500+ |
£10.96 |
| In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
RZ0313 | RZ Series | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
RZ0313 |
| GTIN UPC EAN |
623980404981 |
| Product Series | RZ Series |
|---|
| Colour | Light Grey |
|---|
| Material | ABS Plastic |
|---|
| Length | 171mm |
|---|
| Width | 121mm |
|---|
| Depth | 55mm |
|---|
| IP Rating | IP65 |
|---|
| Flammability Rating | UL94-HB |
|---|
| Lid Style | Grey |
|---|
| Max P.C. Board Length | 162.87mm |
|---|
| Max P.C. Board Width | 112.87mm |
|---|
| Replacement Gasket Kit | RZ0313GASKET |
| Technical Drawings | STP DXF PDF |
| REACH Compliant |
Yes |
| RoHS Compliant |
Yes |
| Share Me - RZ0313 |
 |
RZ0313 | Ritec Plastic Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components