RZ0205C | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
RZ0205C | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy RZ0205C - RZ Series - Ritec Plastic Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase RZ0205C from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£9.63 |
| 5+ |
£9.29 |
| 10+ |
£8.86 |
| 25+ |
£8.66 |
| 50+ |
£8.38 |
| 100+ |
£8.28 |
| 250+ |
£8.18 |
| 500+ |
£8.10 |
| 1000+ |
£8.04 |
| 2500+ |
£7.94 |
| In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
RZ0205C | RZ Series | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
RZ0205C |
| GTIN UPC EAN |
623980745626 |
| Product Series | RZ Series |
|---|
| Colour | Light Grey |
|---|
| Material | Polycarbonate |
|---|
| Length | 115mm |
|---|
| Width | 65mm |
|---|
| Depth | 55mm |
|---|
| IP Rating | IP65 |
|---|
| Flammability Rating | UL94-V2 |
|---|
| Lid Style | Clear |
|---|
| Max P.C. Board Length | 106.87mm |
|---|
| Max P.C. Board Width | 56.87mm |
|---|
| Replacement Gasket Kit | RZ0308GASKET |
| Technical Drawings | STP DXF PDF |
| REACH Compliant |
Yes |
| RoHS Compliant |
Yes |
| Share Me - RZ0205C |
 |
RZ0205C | Ritec Plastic Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components