RM2015L | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
RM2015L | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy RM2015L - RM Series - Ritec Plastic Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase RM2015L from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£5.35 |
| 5+ |
£5.16 |
| 10+ |
£4.92 |
| 25+ |
£4.81 |
| 50+ |
£4.65 |
| 100+ |
£4.60 |
| 250+ |
£4.55 |
| 500+ |
£4.50 |
| 1000+ |
£4.47 |
| 2500+ |
£4.41 |
| In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
RM2015L | RM Series | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
RM2015L |
| GTIN UPC EAN |
623980179193 |
| Product Series | RM Series |
|---|
| Colour | Light Grey |
|---|
| Material | ABS Plastic |
|---|
| Length | 130mm |
|---|
| Width | 100mm |
|---|
| Depth | 70.5mm |
|---|
| IP Rating | IP43 |
|---|
| Flammability Rating | UL94-HB |
|---|
| Max P.C. Board Length | 121.5mm |
|---|
| Max P.C. Board Width | 88mm |
|---|
| Replacement Lid Screws | SC613-50 |
|---|
| Replacement P.C. Board Screws | SC519-50 |
| Technical Drawings | 3D STP DXF PDF |
| REACH Compliant |
Yes |
| RoHS Compliant |
Yes |
| Share Me - RM2015L |
 |
RM2015L | Ritec Plastic Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components