RL6655-FBK | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
RL6655-FBK | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy RL6655-FBK - RL Series - Ritec Plastic Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase RL6655-FBK from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£7.73 |
| 5+ |
£7.45 |
| 10+ |
£7.11 |
| 25+ |
£6.95 |
| 50+ |
£6.72 |
| 100+ |
£6.64 |
| 250+ |
£6.57 |
| 500+ |
£6.50 |
| 1000+ |
£6.45 |
| 2500+ |
£6.37 |
| In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
RL6655-FBK | RL Series | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
RL6655-FBK |
| GTIN UPC EAN |
623980406312 |
| Product Series | RL Series |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | ABS Plastic |
|---|
| Length | 200mm |
|---|
| Width | 150mm |
|---|
| Height | 70mm |
|---|
| IP Rating | IP54 |
|---|
| Flammability Rating | UL94-HB |
|---|
| Flanged | Yes |
|---|
| Max P.C. Board Length | 191.03mm |
|---|
| Max P.C. Board Width | 133.35mm |
| Technical Drawings | 3D STP DXF PDF |
| REACH Compliant |
Yes |
| RoHS Compliant |
Yes |
| Share Me - RL6655-FBK |
 |
RL6655-FBK | Ritec Plastic Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components