RL6465 | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
RL6465 | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy RL6465 - RL Series - Ritec Plastic Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase RL6465 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£5.07 |
| 5+ |
£4.89 |
| 10+ |
£4.67 |
| 25+ |
£4.56 |
| 50+ |
£4.41 |
| 100+ |
£4.36 |
| 250+ |
£4.31 |
| 500+ |
£4.27 |
| 1000+ |
£4.23 |
| 2500+ |
£4.18 |
| In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
RL6465 | RL Series | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
RL6465 |
| GTIN UPC EAN |
623980178592 |
| Product Series | RL Series |
|---|
| Colour | Light Grey |
|---|
| Material | ABS Plastic |
|---|
| Length | 150mm |
|---|
| Width | 100mm |
|---|
| Height | 90mm |
|---|
| IP Rating | IP54 |
|---|
| Flammability Rating | UL94-HB |
|---|
| Flanged | No |
|---|
| Max P.C. Board Length | 140.96mm |
|---|
| Max P.C. Board Width | 87.35mm |
| Technical Drawings | 3D STP DXF PDF |
| REACH Compliant |
Yes |
| RoHS Compliant |
Yes |
| Share Me - RL6465 |
 |
RL6465 | Ritec Plastic Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components