RH3015 | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
RH3015 | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy RH3015 - RH-BD Series - Ritec Plastic Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase RH3015 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£3.74 |
| 5+ |
£3.61 |
| 10+ |
£3.45 |
| 25+ |
£3.37 |
| 50+ |
£3.26 |
| 100+ |
£3.22 |
| 250+ |
£3.18 |
| 500+ |
£3.15 |
| 1000+ |
£3.13 |
| 2500+ |
£3.09 |
| In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
RH3015 | RH-BD Series | Ritec Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
RH3015 |
| GTIN UPC EAN |
623980179025 |
| Product Series | RH-BD Series |
|---|
| Colour | Light Grey |
|---|
| Material | ABS Plastic |
|---|
| Length | 130mm |
|---|
| Width | 67.5mm |
|---|
| Height | 25mm |
|---|
| IP Rating | IP54 |
|---|
| Flammability Rating | UL94-HB |
|---|
| Gasket Included | No |
|---|
| Max P.C. Board Length | 67.3mm |
|---|
| Max P.C. Board Width | 61.33mm |
| Technical Drawings | 3D STP DXF PDF |
| REACH Compliant |
Yes |
| RoHS Compliant |
Yes |
| Share Me - RH3015 |
 |
RH3015 | Ritec Plastic Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components