166E30 | Hammond Manufacturing Transformers | KGA Enclosures Ltd
166E30 | Hammond Manufacturing Transformers | KGA Enclosures Ltd
Buy 166E30 - 166 Series - Hammond Manufacturing Transformers - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 166E30 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£20.50 |
| 5+ |
£19.68 |
| 10+ |
£18.86 |
| 25+ |
£18.45 |
| 50+ |
£17.83 |
| 100+ |
£17.63 |
| 250+ |
£17.42 |
| 500+ |
£17.22 |
| 1000+ |
£17.11 |
| 2500+ |
£16.91 |
| 20.50 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
166E30 | 166 Series | Hammond Manufacturing Transformers | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
166E30 |
| GTIN UPC EAN |
623980232409 |
| Product Series |
166 Series |
| VA | 4.5 |
|---|
| Primary (VAC) | 115V 60 Hz. |
|---|
| Secondary (R.M.S.) VAC | 30 C.T. |
|---|
| Secondary (R.M.S.) Amps | 0.15 |
|---|
| Dimension A | 60mm |
|---|
| Dimension B | 35mm |
|---|
| Dimension C | 35mm |
|---|
| Dimension D | 51mm |
|---|
| Mounting Dimension | 5mm |
|---|
| Ref | C |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 166E30 |
 |
166E30 | Hammond Manufacturing Transformers | Enclosures - Racks - Transformers - Components