1594RDBK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1594RDBK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1594RDBK - 1594R Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1594RDBK from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£16.46 |
| 5+ |
£15.89 |
| 10+ |
£15.15 |
| 25+ |
£14.82 |
| 50+ |
£14.32 |
| 100+ |
£14.16 |
| 250+ |
£14.00 |
| 500+ |
£13.85 |
| 1000+ |
£13.75 |
| 2500+ |
£13.58 |
| 16.46 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1594RDBK | 1594R Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1594RDBK |
| GTIN UPC EAN |
623980563992 |
| Series | 1594R |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Flame Retardant ABS Plastic |
|---|
| Length | 132mm |
|---|
| Width | 66mm |
|---|
| Depth | 43mm |
|---|
| Shielded | EMI / RFI |
|---|
| IP Rating | IP54 |
|---|
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1594RDBK |
 |
1594RDBK | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components