1557HA2BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1557HA2BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1557HA2BK - 1557 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1557HA2BK from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£31.26 |
| 5+ |
£30.17 |
| 10+ |
£28.76 |
| 25+ |
£28.14 |
| 50+ |
£27.20 |
| 100+ |
£26.89 |
| 250+ |
£26.57 |
| 500+ |
£26.29 |
| 1000+ |
£26.10 |
| 2500+ |
£25.79 |
| 31.26 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1557HA2BK | 1557 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1557HA2BK |
| GTIN UPC EAN |
623980987620 |
| Product Series | 1557 Series |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Polycarbonate |
|---|
| Length | 200mm |
|---|
| Width | 200mm |
|---|
| Height | 70mm |
|---|
| IP Rating | IP68 |
|---|
| Flammability Rating | UL94-5VA |
|---|
| Replacement Gasket Kits | 1557HGASKET |
|---|
| Aluminium Inner Panels | 1557HPL |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1557HA2BK |
 |
1557HA2BK | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components