1551V3GY | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1551V3GY | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1551V3GY - 1551SNAP Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1551V3GY from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£1.74 |
| 5+ |
£1.68 |
| 10+ |
£1.60 |
| 25+ |
£1.57 |
| 50+ |
£1.52 |
| 100+ |
£1.50 |
| 250+ |
£1.48 |
| 500+ |
£1.47 |
| 1000+ |
£1.46 |
| 2500+ |
£1.44 |
| 1.74 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1551V3GY | 1551SNAP Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1551V3GY |
| GTIN UPC EAN |
623980541211 |
| Product Series | 1551SNAP |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | ABS Plastic |
|---|
| Length | 60mm |
|---|
| Width | 60mm |
|---|
| Depth | 20mm |
|---|
| IP Rating | IP30 |
|---|
| Flammability Rating | UL94-HB |
|---|
| Vented | Yes |
|---|
| Shape | Square and Rectangle |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1551V3GY |
 |
1551V3GY | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components