1551SNAP1WH | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1551SNAP1WH | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1551SNAP1WH - 1551SNAP Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1551SNAP1WH from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£1.28 |
| 5+ |
£1.24 |
| 10+ |
£1.18 |
| 25+ |
£1.15 |
| 50+ |
£1.11 |
| 100+ |
£1.10 |
| 250+ |
£1.09 |
| 500+ |
£1.08 |
| 1000+ |
£1.07 |
| 2500+ |
£1.06 |
| 1.28 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1551SNAP1WH | 1551SNAP Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1551SNAP1WH |
| GTIN UPC EAN |
623980850504 |
| Product Series | 1551SNAP |
|---|
| Colour | White |
|---|
| Material | ABS Plastic |
|---|
| Length | 40mm |
|---|
| Width | 40mm |
|---|
| Depth | 20mm |
|---|
| IP Rating | IP30 |
|---|
| Flammability Rating | UL94-HB |
|---|
| Vented | No |
|---|
| Shape | Square and Rectangle |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1551SNAP1WH |
 |
1551SNAP1WH | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components