1454G | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1454G | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1454G - 1454 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1454G from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£18.50 |
| 5+ |
£17.85 |
| 10+ |
£17.02 |
| 25+ |
£16.65 |
| 50+ |
£16.10 |
| 100+ |
£15.91 |
| 250+ |
£15.73 |
| 500+ |
£15.56 |
| 1000+ |
£15.45 |
| 2500+ |
£15.26 |
| 18.50 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1454G | 1454 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1454G |
| GTIN UPC EAN |
623980504308 |
| Product Series | 1454 Series |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | 20-Gauge Steel |
|---|
| Width | 152mm |
|---|
| Depth | 64mm |
|---|
| Height | 51mm |
|---|
| Panel Colour | Beige |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1454G |
 |
1454G | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components