1411RU | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1411RU | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1411RU - 1411-1412 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1411RU from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£11.90 |
| 5+ |
£11.48 |
| 10+ |
£10.94 |
| 25+ |
£10.71 |
| 50+ |
£10.35 |
| 100+ |
£10.23 |
| 250+ |
£10.11 |
| 500+ |
£10.00 |
| 1000+ |
£9.93 |
| 2500+ |
£9.81 |
| 11.90 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1411RU | 1411-1412 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1411RU |
| GTIN UPC EAN |
623980485843 |
| Product Series | 1411-1412 Series |
|---|
| Colour | Unfinished |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Length | 203mm |
|---|
| Width | 152mm |
|---|
| Height | 89mm |
|---|
| Flanged | No |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1411RU |
 |
1411RU | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components