1411CU | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1411CU | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1411CU - 1411-1412 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1411CU from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£5.73 |
| 5+ |
£5.53 |
| 10+ |
£5.27 |
| 25+ |
£5.16 |
| 50+ |
£4.99 |
| 100+ |
£4.93 |
| 250+ |
£4.87 |
| 500+ |
£4.82 |
| 1000+ |
£4.79 |
| 2500+ |
£4.73 |
| 5.73 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1411CU | 1411-1412 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1411CU |
| GTIN UPC EAN |
623980485720 |
| Product Series | 1411-1412 Series |
|---|
| Colour | Unfinished |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Length | 81mm |
|---|
| Width | 56mm |
|---|
| Height | 28mm |
|---|
| Flanged | No |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1411CU |
 |
1411CU | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components