1420B7 | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1420B7 | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1420B7 - 1420 Series - Hammond Manufacturing Electrical Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1420B7 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
P.O.A. |
| 5+ |
P.O.A. |
| 10+ |
P.O.A. |
| 25+ |
P.O.A. |
| 50+ |
P.O.A. |
| 100+ |
P.O.A. |
| 250+ |
P.O.A. |
| 500+ |
P.O.A. |
| 1000+ |
P.O.A. |
| 2500+ |
P.O.A. |
| 0.99 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1420B7 | 1420 Series | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1420B7 |
| GTIN UPC EAN |
623980391502 |
| Product Series | 1420 Series |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | 14-Gauge Steel |
|---|
| Height | 406mm |
|---|
| Width | 305mm |
|---|
| Depth | 178mm |
|---|
| Inner Panel Height | 356mm |
|---|
| Inner Panel Width | 254mm |
| Technical Drawings | STP DXF PDF |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1420B7 |
 |
1420B7 | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components