1418WD30 | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1418WD30 | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1418WD30 - 1418 FS Series - Hammond Manufacturing Electrical Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1418WD30 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ | P.O.A. |
| 5+ | P.O.A. |
| 10+ | P.O.A. |
| 25+ | P.O.A. |
| 50+ | P.O.A. |
| 100+ | P.O.A. |
| 250+ | P.O.A. |
| 500+ | P.O.A. |
| 1000+ | P.O.A. |
| 2500+ | P.O.A. |
| 0.99 In Stock | Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1418WD30 | 1418 FS Series | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No | 1418WD30 |
| Product Series | 1418 FS Series |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | 12-Gauge Steel |
|---|
| Height | 1830mm |
|---|
| Width | 611mm |
|---|
| Depth | 763mm |
|---|
| Access | Dual |
|---|
| Full Panel Part Number | 72WFW |
|---|
| Technical Drawings | STP DXF PDF |
| RoHS Compliant | Yes |
| REACH Compliant | Yes |
| Share Me - 1418WD30 |  |
1418WD30 | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components